Спостереження деяких видів сов на Київщині

Опубликовано: 18/02/2017 в 12:36. Категории: Зимовки ХП, Фото, Полевые исследования

12 лютого 2017 року в Миронівському та Кагарлицькому районах Київської області на ділянці довжиною в 33 км від с. Маслівка до м. Ржищів були проведені нічні обліки совоподібних. В якості засобу пересування використовувався автомобіль.

На всьому шляху нам вдалося зустріти 4 сови, дві з яких були болотяними (Asio flammeus), одна — вухата (Asio otus), видову належність ще однієї нам не вдалося встановити — сова досить швидко злетіла з присади і зникла у полях. Як відомо, сова болотяна занесена до Червоної книги України (2009). Зимує на всій території країни, проте конкретних випадків зустрічі взимку на півночі країни обмаль.

Спостереження проводилися вночі після 22:00 за київським часом. Сови сиділи на присадах (деревах, камінні) вздовж узбіччя дороги. Обидві болотяні сови знаходилися на відстані до 1 км від межі населеного пункту. В місцях, де узбіччя було щільно засаджене дорослими високими деревами, сови виявлені не були. Найбільш характерні місця присад — сухі низькі дерева, велике каміння, одиночні молоді невисокі дерева. В усіх випадках з присади птах мав можливість вільно злетіти. До сов під’їжджали повільно із ввімкненими фарами. Фотографували не виходячи із авто.

А. Сімон, І. Петрущенков, О. Малигіна

Комментировать

ЗАПРЕЩЕНЫ комментарии, содержащие призывы к нанесению вреда человеку или животным, к противоправным действиям, а также оскорбления и ненормативную лексику. Администрация сайта оставляет за собой право удалять их без объяснений.

*