Новий випадок загибелі скопи в Україні

Опубліковано: 03/12/2016 в 13:07. Категорії: Міграції ХП

Як відомо, територією України проходить шлях міграції скоп, що гніздяться у більш північних регіонах – Фінляндії, Прибалтиці. Мігруючи Україною, ці хижаки, на превеликий жаль, нерідко гинуть з вини людини. Про такі випадки ми вже писали раніше – див. тут і тут. Осінь 2016 року не стала виключенням.

Наприкінці жовтня до нас надійшло повідомлення про загибель «орла з датчиками» від місцевих мешканців. Трагічний випадок стався на кордоні Черкаської і Кіровоградської областей – біля с. Станіславівка (Новоархангельський район Кіровоградської обл.). Було повідомлено, що птах потонув, заплутавшись у браконьєрській сітці на невеликому ставку. Надані фотографії дозволили визначити вид – скопа. Птах мав два кільця – металеве та кольорове. За інформацією центру кільцювання, скопу помітив Joosep Tuvi пташеням у гнізді 6 липня 2016 року біля селища Iisaku на північному сході Естонії. Отже, це була перша міграція птаха, під час якої він подолав по прямій майже 1200 км.

З одного боку – отримано нові цінні відомості про міграцію хижих птахів. З іншого – залишився гіркий присмак від випадку загибелі скопи з вини людини. Допоки екологічна свідомість не буде на вищому рівні, таких випадків уникнути буде важко.

Максим Гаврилюк, Олександр Ілюха
Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького

Коментувати

ЗАБОРОНЕНІ коментарі, що містять заклики до завдавання шкоди людині чи тварині, до протиправних дій, а також образи та ненормативну лексику. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти їх без попереджень та додаткових пояснень.

*