Спостереження сипа білоголового на Поділлі

Сип білоголовий в Україні гніздиться тільки в Гірському Криму. Зальоти відомі в більшість областей України (Червона книга України, 2009).

13 жовтня 2013 р. на північній околиці с. Баговиця Кам’янець-Подільського району Хмельницької області (координати: 48.625335, 26.698058 було відмічено дорослу особину сипа білоголового Gyps fulvus. Птах ширяв невисоко (30-35 м) над ділянкою чагарникового степу, що дозволило не лише його добре розглянути, але й сфотографувати:

Слід зазначити, що відстань до села Баговиця складала не більше 150-200 м. Птах не реагував на присутність спостерігачів і лише після атаки крука змістився в північно-західному напрямку. Неподалік від місця, де було зафіксовано сипа, за 5,4 км, на західній околиці с. Тарасівка, розміщується цех по виготовленню ковбасних виробів. Це дозволяє припустити, що птах міг живитися відходами виробництва неподалік від м’ясопереробного цеху. За даними ряду дослідників у позагніздовий період сипи зустрічаються поблизу птахофабрик та ферм (наприклад, в Криму (Аппак, 1998).

Важко визначити, звідки сип з’явився на Поділлі, адже в межах європейського ареалу вид зустрічається на гніздуванні на Піренеях, в Середземноморському регіоні та на півдні Кримського півострова. У позагніздовий період для цього хижака характерні міграції на значні відстані, зокрема на північ від місць гніздування на Кавказі – в Середнє Поволжя, Західний Сибір і навіть до Воркути (Massa, 1977).

М.О. Тарасенко, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Рекомендоване посилання:Тарасенко М. Спостереження сипа білоголового на Поділлі. – Український центр досліджень хижих птахів. 02.02.2014. https://raptors.org.ua/693. Дата звернення: .

Позначено:



1 коментар


  1. Вернер Виктор :

    Поздравляю с прекрасной находкой! Жаль только, что птицу Вы встретили не в гнездовой период.

Ви маєте увійти, щоб коментувати.