Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Спостереження деяких видів сов на Київщині

Спостереження деяких видів сов на Київщині

12 лютого 2017 року в Миронівському та Кагарлицькому районах Київської області на ділянці довжиною в 33 км від с. Маслівка до м. Ржищів були проведені нічні обліки совоподібних. В якості засобу пересування використовувався автомобіль.

На всьому шляху нам вдалося зустріти 4 сови, дві з яких були болотяними (Asio flammeus), одна – вухата (Asio otus), видову належність ще однієї нам не вдалося встановити – сова досить швидко злетіла з присади і зникла у полях. Як відомо, сова болотяна занесена до Червоної книги України (2009). Зимує на всій території країни, проте конкретних випадків зустрічі взимку на півночі країни обмаль.

Спостереження проводилися вночі після 22:00 за київським часом. Сови сиділи на присадах (деревах, камінні) вздовж узбіччя дороги. Обидві болотяні сови знаходилися на відстані до 1 км від межі населеного пункту. В місцях, де узбіччя було щільно засаджене дорослими високими деревами, сови виявлені не були. Найбільш характерні місця присад – сухі низькі дерева, велике каміння, одиночні молоді невисокі дерева. В усіх випадках з присади птах мав можливість вільно злетіти. До сов під’їжджали повільно із ввімкненими фарами. Фотографували не виходячи із авто.

А. Сімон, І. Петрущенков, О. Малигіна

Рекомендоване посилання:Сімон А., Петрущенков І., Малигіна О. Спостереження деяких видів сов на Київщині. – Український центр досліджень хижих птахів. 18.02.2017. https://raptors.org.ua/1004. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.