Два кібчика з румунськими передавачами гніздяться в Україні

У країнах Західної Європи триває вивчення міграції кібчиків (Falco vespertinus) за допомогою супутникових передавачів. Раніше ми вже писали про випадки, коли у післягніздовий період кібчики з Угорщини трималися перед початком осінньої міграції на території України, а також про міграцію через територію України кібчиків, помічених у Казахстані. Мічення кібчиків триває, представляємо нові результати (з деталями переміщень птахів можна ознайомитись на сайті satellitetracking.eu).

Двоє птахів було відловлено та помічено в Румунії на місцях передміграційної концентрації. Доросла самка, якій було дано імʾя Marina, була відловена 14.09.2015. Вона вже дві зими успішно провела в Африці та вдруге повернулася на місце гніздування. В обох випадках вона гніздиться на території України – біля м. Красноперекопська (Крим). Характерно, що під час міграції кожного разу вона використовувала інший пролітний шлях та перетинала Середземне море. Самка, якій було дано імʾя Ringló, було відловено 22.09.2016. На момент відлову птах мав вбрання другого календарного року. Самка успішно перезимувала в Африці та на гніздування повернулася в Україну – в Кілійський район Одеської області. Цікаво, що міграційний шлях мав петлеподібну форму – кібчик повернувся в Європу через Гібралтар.

Так мічення кібчиків за кордоном допомагає нам більше дізнатися про птахів України, адже для них кордонів не існує.

Максим Гаврилюк, Український центр досліджень хижих птахів

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М. Два кібчика з румунськими передавачами гніздяться в Україні. – Український центр досліджень хижих птахів. 14.06.2017. https://raptors.org.ua/1062. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.