Перший етап встановлення гніздових платформ для балабанів на півдні України

Як відомо, балабан (Falco cherrug) не будує власних гнізд, а займає старі споруди інших птахів – круків та інших хижаків. У деяких випадках нестача місць гніздування може бути одним із лімітуючи факторів для популяції. Тому одним із напрямків нашого проекту щодо вивчення та охорони балабана на півдні України є встановлення штучних гніздівель для цього виду.

15-17 вересня 2018 року нами було здійснено польовий виїзд з метою встановлення першої партії гніздових платформ для балабанів. Платформи мали розмір 60х60х10 см та були виготовлені з алюмінієвого сплаву. Така конструкція є доволі витривалою та може послужити птахам багато років, на відміну від старих гнізд птахів. Штучні гніздівлі встановлювали на дерева та опори ЛЕП. Розташовували їх у місцях, перспективних на наш погляд для гніздування виду. На платформі імітували гніздо з гілок та трави.
Чекатимемо гніздового сезону 2019 року для перевірки ефективності здійснених заходів. За його результатами будуть зроблені висновки та наступного року продовжено розвішування гніздівель.

Проект здійснюється за підтримки фонду малих грантів Rufford Small Grants Foundation.

Максим Гаврилюк, Юрій Милобог, Український центр досліджень хижих птахів

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М., Милобог Ю. Перший етап встановлення гніздових платформ для балабанів на півдні України. – Український центр досліджень хижих птахів. 29.09.2018. https://raptors.org.ua/1289. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.