«Птахи садів і парків Києва» – книга Геннадія Фесенка

Опубліковано: 10/05/2011 в 20:06. Категорії: Нові публікації

Геннадій Фесенко. «Птахи садів і парків Києва»Нещодавно вийшла з друку нова книга Геннадія Васильовича Фесенка «Птахи садів і парків Києва».

Як написано в анотації до книги: «Зміст книги може бути цікавим широкому колу читачів, використаним для впізнавання птахів у природі». Це дійсно так. Я особисто вже знаю випадки, коли цією чудово ілюстрованою книгою користувалися в якості польового довідника. Але напевно перша частина цитованого важливіша. Саме широкому колу людей, які більш-менш знають птахів або майже зовсім їх не знають, адресована ця праця.

Люди, що присвятили себе вивченню, охороні птахів, які з любов’ю та повагою ставляться до них, колись, скоріше за все в дитинстві, отримали якесь сильне враження, що вплинуло на все їхнє подальше життя. Книга Геннадія Фесенка цілком спроможна залишати такі враження у людей різного віку, тобто сіяти в їхній свідомості зерна любові та поваги до птахів, навколишнього світу взагалі, бо написана, проілюстрована, змакетована вона з любов’ю. Це відчуваєш, коли береш її в руки, коли не поспішаючи перегортаєш сторінку за сторінкою, розглядаєш фотознімки та малюнки. Різноманіття птахів, що живуть в найбільшому в Україні місті, дуже наочно відображене в книзі, і воно вражає. Приголомшує те, що люди часто не мають уяви про прекрасні гармонійні створіння, які живуть поряд, їхнє розмаїття викликає величезний і у той же час приємний подив. Декілька разів мені доводилося спостерігати таку реакцію після ознайомлення з цією книгою у необізнаних в орнітології людей. До тонкощів продумане оформлення книги заохочує інтерес до її змісту, і все загалом працює на перетворення свідомості людини на користь визнання необхідності зберігати живу природу, на користь розвитку інтересу до навколишнього світу, на користь пошуку шляхів жити в рівновазі з природою, а не всупереч їй. Це, на мій погляд, найважливіше досягнення автора, і за це хочеться висловити йому щиру вдячність.

Відкрити файл

Книгу «Птахи садів і парків Києва» зараз можна замовити, звернувшись до автора, в Інститут зоології у Києві, за телефоном (044) 234-92-66, або придбати її в книгарні «Академкнига» на вул. Б. Хмельницького. Якщо з’являться інші можливості, про це обов’язково буде повідомлено на сторінках нашого сайту.

За люб’язною згодою автора книги та авторів фотознімків розміщуємо тут нарис, присвячений змієїду — рідкісному та одному з найбільших хижих птахів лісопаркової зони Києва, який мешкає в ній, залишаючись майже непомітним для її відвідувачів.

Костянтин Письменний

Коментувати

ЗАБОРОНЕНІ коментарі, що містять заклики до завдавання шкоди людині чи тварині, до протиправних дій, а також образи та ненормативну лексику. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти їх без попереджень та додаткових пояснень.

*