Орлан-білохвіст у місті Львові

Протягом близько двох тижнів біля однієї з трамвайних зупинок Львова, у спальному районі міста, тримається молодий орлан-білохвіст. Птах ручний – ймовірно, втік у когось і тому не боїться людей і підпускає до себе на дуже близьку відстань. Орлан підлітає до кіосків та кафе, де чекає, коли йому кинуть щось поїсти. Люди переживають за хижака, щоб його ніхто не скривдив і він не загинув від голоду, тому кожен день підгодовують птаха курячим м’ясом, печінкою та ковбасою. Орлан не відмовляється від пропонованої їжі і злітає з улюбленого місця, де відпочиває, за поживою.

Фото: Юрій Струс і Іван Комарницький

Цей приклад демонструє добре ставлення міських жителів до величного хижого птаха. Адже багатьом відомо, що необізнані люди часто скривджують і знищують хижих птахів.
Є інформація, що орлан втік від фотографів, які везли птаха на курортні зони Карпат, щоб нелегально заробляти на птахові гроші. Тому зрозуміло, що за люди приходили за птахом і хотіли його відловити і забрати.
Відеосюжети новин трьох телеканалів про львівського орлана можна подивитись за посиланнями:

Микола Скирпан

Рекомендоване посилання:Скирпан М. Орлан-білохвіст у місті Львові. – Український центр досліджень хижих птахів. 29.07.2013. https://raptors.org.ua/625. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.