Заліт стерв’ятника з Болгарії в Україну

Протягом останніх декількох років на Балканах здійснюється природоохоронний проект «Повернення стерв’ятника» (Neophron percnopterus). Поміж іншого, у ході його виконання 19 птахів було помічено супутниковими передавачами. Дослідниками встановлено, що більшість молодих птахів зимувало в Африці південніше Сахари – у смузі країн Нігер – Чад – Судан – Ефіопія. Частина стерв’ятників із Греції під час міграції перетинала Середземне море. Проте, судячи з карт, не всі робили це вдало – у деяких птахів останні сигнали надходили над водою.

Зображення з сайту проекту.

Найбільш цікавими виявилися переміщення стерв’ятника Dobromir. Його помітили у гнізді в Болгарії у 2012 році. Вже восени першого року життя він долетів до Судану, де провів 1 рік та 7 місяців. Звідти він здійснив найдовшу серед задокументованих подорожей для особин свого виду. Розпочавши свою подорож 9 травня, Dobromir протягом 5 місяців здолав понад 20 000 км, перетнувши 17 країн на 3 континентах. У ході подорожі він облетів Чорне море, перетнув Кавказ та через Аравійський півострів потрапив знову до Африки. Через територію Україні він пролетів по степовій зоні – через Одеську, Миколаївську, Дніпропетровську, Донецьку та Луганську області. Зиму 2014/2015 рр. Dobromir проводить в Судані. Більш детально його переміщення можна простежити за посиланням.

Максим Гаврилюк, Український центр досліджень хижих птахів

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М. Заліт стерв’ятника з Болгарії в Україну. – Український центр досліджень хижих птахів. 01.03.2015. https://raptors.org.ua/794. Дата звернення: .

Позначено:3 коментарі


  1. Пономаренко Александр :

    Ну все в будущую Красную книгу области надо писать новый залет стервятника. Да, в природе скучно не бывает.

  2. Пономаренко Александр :

    Причем, гад, по четырем районам потоптался, а мы и не видели! Залет 2000-го года, мы думали, состоялся с Кавказа. Вот теперь и думай, откуда он тогда был.

  3. Настаченко Александр :

    Согласен с Вами, Александр Леонидович. Причем пролетел в ключевых местах нашей области.

Ви маєте увійти, щоб коментувати.