Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Заліт бородача в Україну

Заліт бородача в Україну

Бородач, або ягнятник (Gypaetus barbatus) є рідкісним залітним птахом на території України. Востаннє його спостерігали ще на початку ХХ ст. на Закарпатті, причому надійних відомостей щодо цього не зберіглося (Зубаровський, 1977). У більш пізній період відомостей про зустрічі з цим хижаком не надходило. Відповідно до критеріїв МСОП бородач має природоохоронний статус «близький до загрозливого стану». Чисельність у світі оцінюється в 2-10 тис. особин, тоді як в Європі – 900-2100 особин (гніздиться лише 300-700 пар) (BirdLife International 2004). Поряд з цим в Європі існує багато програм, спрямованих на охорону цього виду. Одним із напрямків охорони є вирощування птахів у неволі з подальшим випуском.

Одного з молодих самців бородача на ім’я Adonis було випущено 16.02.2014 року на території Франції. Його було помічено супутниковим передавачем. Зазвичай молоді бородачі мандрують в Піренеях та Альпах. Однак Adonis влітку 2015 року здійснив «круїз» долетівши до півночі Німеччини, в район м. Гамбург. Влітку 2016 року цей птах мандрує в північно-східному напрямку. 22 червня 2016 року він перетнув кордон України в Карпатах, сигнал надійшов з околиць с. Костева Пастіль (Великоберезнянський район Закартаської області). Вже наступного дня бородач повернувся на територію Словаччини, звідки попрямував у Польщу та далі – у Білорусь. Згодом він повернувся в Україну: останнє місцезнаходження птаха на даний час (27 червня) було зафіксовано біля села Озерськ, що в Дубровицькому районі Рівненської області.

Таким чином, це перший задокументований заліт бородача в Україну за період понад 100 років. Пропонуємо надалі спостерігати за переміщеннями птаха разом.

Максим Гаврилюк,
Український центр досліджень хижих птахів

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М. Заліт бородача в Україну. – Український центр досліджень хижих птахів. 29.06.2016. https://raptors.org.ua/884. Дата звернення: .

Позначено:



2 коментарі


  1. Вернер Виктор :

    Очень интересная и полезная информация. Бородача вернули в Альпы, может не за горами то время, когда на территории Украины он станет появляться чаще.

  2. Александр :

    В Норвегии создана электронная петиция против отстрела 200 беркутов, правительство Норвегии приняло решение на основании жалобы фермеров. Если есть желание можно подписать и расшаривание очень приветствуется. https://www.causes.com/campaigns/101784-ikke-drep-kongeorna-don-t-kill-golden-eagles-in-norway

Ви маєте увійти, щоб коментувати.