Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Заліт сипа білоголового в Сумську область

Заліт сипа білоголового в Сумську область

Сип білоголовий (Gyps fulvus) гніздиться в південних горах Європи та Азії. В Україні він гніздиться в Кримських горах, але регулярні зальоти цих птахів трапляються по всій території нашої держави. У Сумській області заліт вірогідно цього виду відмічався лише 26.09.1963 року на березі р. Сейм в Буринському районі (Цвелых и др., 2018).

У середині червня 2019 року Сумське товариство захисту тварин привезло до Київського зоологічного парку дорослого сипа білоголового. Птаха спіймав у селі Сула Сумського району 16 червня місцевий мешканець на власному городі. Він був дуже ослаблений і не міг літати, тому чоловік забрав його до себе. Так як сип потребував лікування, господар вирішив віддати його до зоопарку. Після огляду ветеринари надали йому кваліфіковану допомогу. Птах не був поранений. Сип боявся людей, отже, напевно, він був народжений у дикій природі. На сьогоднішній день птах перебуває в Київському зоопарку, де проходить реабілітацію.

Ніяких міток сип не мав, тому визначити звідки він походить не можна. Птах міг прилетіти з Криму або Балкан, на що вказують останні знахідки в Україні мічених сипів (Бронсков, Молодан, Долгова, 2016; Панчук, Лясківський, Гаврилюк, 2017).

Олександр Панчук (Київський зоопарк)

Література

Бронсков О.І., Молодан Г.М., Долгова Н.А. Зустрічі сипа білоголового Gyps fulvus в Україні, зокрема поблизу біосферного заповідника “Асканія-Нова” // Вісті Біосферного заповідника “Асканія-Нова”. – 2016. – Том 18. – С. 238-241.

Панчук О.С, Лясківський В.М., Гаврилюк М.Н. Заліт білоголового сипа (Gyps fulvus) у Київську область // Беркут. – 2017. – Т. 26. – Вип.1. – С. 62.

Цвелых А.Н., Аппак Б.А., Бескаравайный М.М., Костин С.Ю., Осипова М.А. Грифовые птицы фауны Украины – Киев: Фитосоциоцентр, 2018. – 188 с.

Рекомендоване посилання:Панчук О. Заліт сипа білоголового в Сумську область. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.09.2019. https://raptors.org.ua/1688. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.