Відкритий лист асоціаціям голубівників України

Проблема взаємовідносин хижих птахів та голубівників останнім часом стоїть дуже гостро. Вона неодноразово піднімалася на сторінках нашого сайту. Нами був підготовлений лист на адреси асоціацій голубівників України, який був розісланий на доступні нам електронні адреси. Ми вважаємо за необхідне розмістити текст цього листа для привселюдного ознайомлення.

Відкритий лист асоціаціям голубівників України

Останнім часом почастішали випадки незаконного відстрілу хижих птахів голубоводами. Ця проблема викликає занепокоєння у фахівців, які досліджують хижих птахів, що відображено у резолюції ІІІ Міжнародної конференції «Хижі птахи України» (м. Кривий Ріг, жовтень 2008 р.).
Нині на сайтах голубівників відкрито пропагується відстріл хижих птахів (зокрема: http://golubevod.com.ua/forum/0/thread43-1.html). Нерідко під постріли потрапляють навіть види, занесені до Червоної книги України, наприклад, сокіл-сапсан
(http://golubevod.com.ua/forum/0/thread43-6.html) та інші.
Просимо звернути увагу членів асоціації голубівників України на неприпустимість порушення законодавчих актів, якими охороняються хижі птахи. Даними діями порушується ряд законодавчих актів:

Конвенція про охорону мігруючих видів тварин, до якої внесені всі види соколоподібних та совоподібних (конвенція ратифікована Україною у 1999 р.);

Закон України від 25.12.2008 р. № 805-VI «Про Червону книгу України», оскільки більша частина видів соколоподібних занесена до Червоної книги України;

Постанова Кабінету Міністрів України N 398 від 16.03.1999 р. «Про розміри компенсації за добування (збирання) та шкоду, заподіяну видам тварин і рослин, занесеним до Червоної книги України»;

Закон України від 13.12.2001 р. № 2894-III «Про тваринний світ».

Закликаємо вас до цивілізованого вирішення проблеми взаємовідносин хижих птахів та голубівників відповідно до існуючих європейських норм.

З свого боку, нами був узагальнений досвід щодо запобігання нападу хижих птахів на голубів, який може бути використаний як альтернатива незаконному відстрілу та відлову. З цими матеріалами можна ознайомитися на нашому сайті /category/problems-solutions/doves.

Засновники Українського центру хижих птахів

Пропонуємо також усiм не байдужим до цiєї проблеми розміщувати посилання на наш лист (/208) та інші матеріали (/category/problems-solutions/doves) на доступних сайтах голубівників, розповсюджувати iнформацiю серед знайомих.

Ви маєте увійти, щоб коментувати.