Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в січні 2021 року

У січні 2021 року нами було продовжено обліки зимуючих орланів-білохвостів (Haliaeetus albicilla) на території Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. Із результатами попередніх робіт можна ознайомитись за посиланням.

Другий етап зимових обліків 2020/2021 рр. було проведено з 25 по 27 січня 2021 року. Як і під час першого етапу, ми обстежували лівий та правий береги Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях.

У середині січня 2021 року на території досліджень було похолодання, яке призвело до тимчасового вкриття кригою всіх водойм. Під час наших обліків погодні умови були схожі на весняні. Плюсова температура, інколи снігові заряди, але сніговий покрив був відсутній. Всі водойми були покриті кригою, але на деяких ділянках р. Прип’ять вода вже була вільна від криги.
Скупчень орланів виявлено не було, птахи рівномірно розподілялись по всій території досліджень. Найбільшу чисельність спостерігали в долині Прип’яті – 13 особин. На р. Несвіч трималося 5 орланів, де була невеличка ополонка. Біля м. Чорнобиль на трупі загиблого оленя зустрінуто 7 птахів. Частина дорослих птахів трималась гніздових ділянок.
Всього протягом 25-27 січня нами нараховано 25 орланів, це менше ніж у грудні. Ймовірно, це пов’язано із відкочівлею частини птахів у більш південні регіони під час похолодання.

Інші хижі птахи були нечисленними – під час обліків було зустрінуто 6 звичайних канюків (Buteo buteo), 2 зимняка (B. lagopus) та 1 яструб малий (Accipiter nisus).

Ми щиро вдячні компанії «Бейкер Тіллі Україна» («Baker Tilly Ukraine»), яка фінансово підтримала проведення наших польових досліджень у зоні відчуження.

Логотип

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів, Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник), Олексанр Борсук (Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник)

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Борсук О. Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в січні 2021 року. – Український центр досліджень хижих птахів. 07.02.2021. https://raptors.org.ua/5488. Дата звернення: .

Позначено: ,


Ви маєте увійти, щоб коментувати.