Результати моніторингу гніздової популяції орлана-білохвоста на Середньому Дніпрі в 2021 році

У 2021 році ми продовжили здійснювати моніторинг за популяцією орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) на Середньому Дніпрі. З результатами досліджень у 2020 році можна ознайомитись у нас на сайті).

Відеосюжет, відзнятий під час контролю гнізд орлана-білохвоста на Середньому Дніпрі в 2021 році.

2021 рік був досить продуктивним для наших досліджень. Ще у зимовий період ми знайшли гнізда нової для нас пари в заплаві р. Сула. Про неї нам було відомо з усного повідомлення М.Л. Клєстова. Ще одну пару в районі Нижньосульського НПП було знайдено нами у червні завдяки даним, також отриманим від М.Л. Клєстова. У Черкаському районі Черкаської області неподалік с. Лозівок пару орланів ми знаємо з середини 1990-х рр. Проте, протягом декількох останніх років, внаслідок вирубування лісу, розташування гнізда орланів нам було невідоме. Воно було виявлено нами у травні 2021 року. Заселене гніздо ще однієї пари було знайдено нами наприкінці червня на межі Черкаської та Київської областей. Цю пару було виявлено вперше.

Таким чином, протягом гніздового періоду 2021 року на ділянці Дніпра від південної межі Київської області до Кременчуцького району Полтавської області нами було простежено успішність гніздування 13 пар орланів-білохвостів. Дванадцять пар ми проконтролювали власними силами, ще про одну пару нам повідомив М.Л. Клєстов. Успішність гніздування була досить високою – 92,3% пар вивели пташенят. Середня кількість пташенят на успішну пару складала 1,67. Середня кількість пташенят на всі пари, які приступили до розмноження – 1,54. Кількість пар, що вивели по одному пташеняті – 4, по двоє пташенят – 8. Усі ці показники є вищими за середні багаторічні в регіоні наших досліджень.

Максим Гаврилюк, Юрій Милобог, Український центр досліджень хижих птахів

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М., Милобог Ю. Результати моніторингу гніздової популяції орлана-білохвоста на Середньому Дніпрі в 2021 році. – Український центр досліджень хижих птахів. 16.01.2022. https://raptors.org.ua/6049. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.