Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2021 року

Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2021 року

Як і в минулі роки, ми продовжуємо зимовий моніторинг чисельності орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, який розпочали ще взимку 2008-2009 рр. та здійснюємо щороку (див. результати за 2021 рік).

Перший етап зимових обліків 2021/2022 рр. було проведено 28–29 грудня 2021 року. Зимові умови встановились незадовго до проведення наших досліджень. Морози, які цьому передували, вкрили кригою всі водойми; навіть р. Прип’ять була під панциром криги. Лише на одній ділянці річки була відкрита вода, але водоплавні птахи були відсутні. У дні проведення обліків температура повітря вдень сягала до -7°С. Сніговий покрив сягав 5 см.
Знаючи місця, де орлани частіше тримаються в зимовий період, ми обстежували перш за все лівий та правий береги Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях, обстежена ділянка долини р. Уж.

Концентрацій орланів нами не було виявлено, всі зустрічі із птахами були приурочені до долини Прип’яті – 9 особин та р. Несвіч – 2 птахи. Всього протягом 28-29 грудня нами нараховано 11 орланів. З них 10 – дорослих птахів і вік однієї особини не було визначено. З урахуванням отриманих результатів, прогнозована чисельність зимуючих орланів-білохвостів становить біля 20 особин. Чотири пари орланів трималися відомих нам гніздових ділянок. Це свідчить про те, що більшість зимуючих орланів-білохвостів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у цей період належать до місцевого угруповання. Виявлена чисельність була нижчою за середні багаторічні показники. Це ми пояснюємо відкочівлею молодих птахів у більш південні регіони. Також, враховуючи велику територію заповідника, мав місце невеликий недооблік орланів.

Інші хижі птахи були нечисленними під час обліків – було відмічено 3 канюка звичайних (Buteo buteo), 1 зимняк (B. lagopus) та 2 яструба великого (Accipiter gentilis). З інших червонокнижних видів траплялися тетеруки (Lyrurus tetrix).

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник), Катерина Коріпанова, Сергій Обрізан (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник)

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Коріпанова К., Обрізан С. Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2021 року. – Український центр досліджень хижих птахів. 09.01.2022. https://raptors.org.ua/6024. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.