Постановою Кабінету Міністрів України заборонено санітарні рубки навколо гнізд хижих птахів, занесених до Червоної книги України
26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України постановою №756 вніс зміни до постанови «Про затвердження Санітарних правил в лісах України». За новою редакцією документа, забороняється здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів навколо місць гніздування хижих птахів, занесених до Червоної книги України (радіусом 500 метрів), та чорного лелеки (радіусом 1000 метрів), токовищ глухарів, тетеруків (радіусом 300 метрів). Внесено також ряд інших доповнень, що посилюють контроль за санітарними рубками.
Це важливий крок для реальної охорони хижих птахів, якій відповідає практиці веденні лісового господарства в країнах Західної Європи.
Вітаємо прийняття цієї постанови!
Максим Гаврилюк, Український центр досліджень хижих птахів
7 коментарів
Ви маєте увійти, щоб коментувати.
Порівняв розміри охоронних зон із своїми даними стосовно гніздових ділянок змієїдів. З першого погляду здається що встановлений радіус 500 метрів для цього хижака занадто великий, достатньо було б обмежитись 300 метрами. Однак, дані спостережень за різними парами змієїда в умовах Київського та Чернігівського Полісся на протязі 13 років показують, що:
1) Загалом змієїди змінюють гніздові дерева в 66 % випадків.
2) Середня відстань від старого дерева до нового, достовірно зайнятого через 1-2 роки, складає 0,55 км (від 0,1 до 1,33; стандартне відхилення 0,31; при кількості відповідних спостережень 22; за 7 постійними парами).
3) Середня відстань від старого до нового дерева, достовірно зайнятого саме наступного року, складає 0,57 км (від 0,1 до 1,1; стандартне відхилення 0,27; при кількості спостережень 15; за 6 парами).
Таким чином, з точки зору збереження гніздової ділянки птахів зона радіусом 0,5 км виглядає навіть замалою.
Здесь возникает другая проблема. Сколько лесников знают, где именно находится гнездо. Оно им нужно? Когда в Самарском лесу спилили сосну, на которой регулярно гнездился могильник, спустя некоторое время я пообщался с лесниками, которые тогда работали на том участке леса. Они ответили, что не видели никакого гнезда.
А теперь по наводке орнитологов будут мешать птицам гнездиться. Известная система.
Да, Сергей, вот что мне в тебе всегда нравилось, так это твоя несокрушимая вера в людей )
А як вам наказ Мінприроди № 557 ”Про додаткові заходи щодо збереження рідкісних та зникаючих видів тварин і рослин”? Польовий лунь гніздиться на деревах…
http://ecoethics.ru/wp-content/uploads/2017/01/Nakaz-557.pdf
Да там одна грамматика чего стоит… Сколько работаю и уже мало чему удивляюсь. Одно мне не понятно – вот где их берут этих “специалистов”??? Лица меняются чуть ли не каждый год, а результат всегда одинаковый – через известное всем место, увы.
Давно ничему не удивляюсь. Это печаль…