Новий випадок загибелі скопи в Україні

Як відомо, територією України проходить шлях міграції скоп, що гніздяться у більш північних регіонах – Фінляндії, Прибалтиці. Мігруючи Україною, ці хижаки, на превеликий жаль, нерідко гинуть з вини людини. Про такі випадки ми вже писали раніше – див. тут і тут. Осінь 2016 року не стала виключенням.

Наприкінці жовтня до нас надійшло повідомлення про загибель «орла з датчиками» від місцевих мешканців. Трагічний випадок стався на кордоні Черкаської і Кіровоградської областей – біля с. Станіславівка (Новоархангельський район Кіровоградської обл.). Було повідомлено, що птах потонув, заплутавшись у браконьєрській сітці на невеликому ставку. Надані фотографії дозволили визначити вид – скопа. Птах мав два кільця – металеве та кольорове. За інформацією центру кільцювання, скопу помітив Joosep Tuvi пташеням у гнізді 6 липня 2016 року біля селища Iisaku на північному сході Естонії. Отже, це була перша міграція птаха, під час якої він подолав по прямій майже 1200 км.

З одного боку – отримано нові цінні відомості про міграцію хижих птахів. З іншого – залишився гіркий присмак від випадку загибелі скопи з вини людини. Допоки екологічна свідомість не буде на вищому рівні, таких випадків уникнути буде важко.

Максим Гаврилюк, Олександр Ілюха
Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького

Ви маєте увійти, щоб коментувати.