Український центр досліджень хижих птахів

Інформаційно-публікаційний сайт

Про зустріч сичика-горобця на півночі Чернігівської області

Сичик-горобець (Glaucidium passerinum) є рідкісним гніздовим птахом в Україні – поширений у Карпатах, на Розточчі та на півночі Полісся. Нещодавно був виявлений у Чорнобильській зоні відчуження. На території Чернігівської області у жовтні 1972 року сичик-горобець був здобутий біля с. Вертіївка Ніжинського району. Також є інформація про зустріч сичика у Козелецькому районі – птахів було почуто 27.03.2004 р. та 06.04.2006 р. біля с. Отрохи (Кныш, Бугаев, 2009).

Нами зібрано відомості про перебування сичика-горобця в Ріпкінському районі. 2 листопада 2013 року (о першій годині по полудні) біля с. Грибова Рудня мною був почутий та записаний крик птаха, який було ідентифіковано мною та іншими любителями спостереження за птахами як сичика-горобця. Проте запис був нечіткий, тому остаточної впевненості щодо правильності визначення виду немає.
6 січня 2018 року мною був помічений сичик-горобець, що сидів на яблуні у покинутому кутку с. Грибова Рудня. При спробі підійти до нього по дорозі, сичик відлетів у молодий вільшняк за 30 метрів, де був сфотографований. На рухи спостережника він реагував спокійно, іноді, навіть, не дивлячись у мій бік. Погода під час спостережень була теплою – вдень температура повітря становила бл. 5ºС, сніговий покрив був відсутній.

Література

Домашевский С.В. (2008): Хищные птицы регионального ландшафтного парка «Межреченский». – Новітні дослідження соколоподібних та сов. Матеріали ІІІ Міжнародної наукової конференції “Хижі птахи України”, м. Кривий Ріг, 24-25 жовтня 2008 р. – Кривий Ріг. 106-117.

Кныш Н.П., Бугаев И.А. (2009): Воробьиный сычик в Левобережном регионе Украины. – Беркут. 18 (1-2): 69-71.

Артем Скітер

Рекомендоване посилання:Скітер А. Про зустріч сичика-горобця на півночі Чернігівської області. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.01.2018. https://raptors.org.ua/1179. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.