Центр реабілітації диких тварин у Галичі

Проблема реабілітації хижих птахів, як ми писали у одному з попередніх матеріалів, в Україні на державному рівні залишається невирішеною. У той же час є вдалі спроби організації невеликих центрів реабілітації, зокрема в Галицькому національному природному парку, про що ми писали два роки тому. У результаті створення нових вольєрів згаданий центр нині може прийняти до 10−15 хижих птахів.

Важливим і невід’ємним елементом у національних парках Європи та світу є центри реабілітації диких тварин. Основна їхня функція – штучне розведення та повернення у дику природу рідкісних аборигенних видів, реабілітація хворих і довічне утримання скалічених тварин. Такі центри відіграють важливу роль у формуванні у підростаючого покоління екологічної свідомості та гуманного ставлення до всього живого.

З ініціативи працівників наукового відділу Галицького національного природного парку 21 серпня 2007 року з метою реабілітації і подальшого повернення у рідну стихію представників місцевої фауни, які попали в біду, було створено центр реабілітації диких тварин. На сьогоднішній день він знаходиться на території дендропарку Галицького НПП та в прилеглому до нього лісовому масиві. За тваринами доглядають працівники наукового відділу. Ведеться журнал спостережень за поведінкою тварин у неволі, проводиться їхнє щеплення і лікування. В центр приймають тільки хворих, або скалічених при різних обставинах, а також молодих тварин, котрі не можуть самі добувати їжу і в дикій природі приречені на загибель.

У ставленні до тварин тут утвердились такі принципи:
− утримуються тільки ті тварини, котрі не можуть вижити у дикій природі;
− створюються належні умови їх перебування, максимально наближені до їхнього існування у дикій природі;
− після лікування та реабілітації на волю випускаються лише ті тварини, які зможуть існувати у дикій природі.

За час діяльності центру його мешканцями були 62 тварини, з яких 48 пройшли курс реабілітації і повернулись у дику природу.
Рік, що минув став етапним у зміцненні матеріальної бази центру. Члени громадської екологічної організації «Еко-Галич» на основі розробленого власного проекту, при фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини спорудили вольєри для денних та нічних хижих птахів загальною площею 216 м2. Просторі вольєри чекають на своїх мешканців. На сьогоднішній день Центр може прийняти до 10−15 хижих птахів.
Наступний етап розвитку центру – спорудження просторої вольєри для водоплавних і навколоводних птахів, крупних хижих ссавців та ратичних звірів, а також ремонт зимового приміщення.

Ми запрошуємо підприємців, меценатів, людей щедрої вдачі, усіх, хто з розумінням ставиться до збереження типових та унікальних лісових та лісостепових природних комплексів Передкарпаття відвідати наш центр реабілітації, чудовий музей природи землі Галицької. Тут на власні очі ви переконаєтесь як важливо сьогодні з розумінням ставитись до навколишнього природного середовища, і не тільки словом, а й ділом сприяти його поліпшенню.
Маємо надію, що з часом центр реабілітації диких тварин стане не тільки притулком для тварин, а й місцем відпочинку галичан та гостей Галицького краю.

Тел. (03431) 22-113, 21187, або 0976746404Б

Керівник Центру, начальник наукового відділу Галицького НПП Володимир Бучко (buchvv@ukr.net).

Рекомендоване посилання:Бучко В. Центр реабілітації диких тварин у Галичі. – Український центр досліджень хижих птахів. 14.02.2011. https://raptors.org.ua/310. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.