Обліки птахів у Чорнобильській зоні відчуження: результати лютого 2018 року

Протягом зими 2017/2018 рр. нами проведено щомісячні обліки хижих птахів у Чорнобильській зоні відчуження. Результати наших робіт за грудень та січень можна знайти на нашому сайті.

У лютому наші дослідження тривали 6-9.02 та 13-16.02. Для більшого охоплення території працювали двома групами.
Найцікавішими були зустрічі сичика-горобця (Glaucidium passerinum) – вид було виявлено у 6 нових точках. Таким чином, разом із зустрічами у попередні періоди, відомо вже 14 місць його реєстрації у зоні відчуження.
Відтворення голосу волохатого сича (Aegolius funereus), нажаль, не дало результату.

У ході обліків було зустрінуто 20 орланів-білохвостів, два з яких трималися біля залишків лося, з’їденого вовками. Спостерігали два малих яструба (Accipiter nisus), а також два зимняка (Buteo lagopus), які відкочовували на північ.

Знайдено 14 гнізд хижих птахів, серед яких 1-2 можуть належати підорликам, два – орлану-білохвосту (Haliaeetus albicilla). Також перевірено два гнізда орлана, виявлених нами у попередні роки, поблизу них спостерігали дорослих птахів. Серед інших гнізд 4 належали чорному лелеці (Ciconia nigra). Для усіх виявлених гнізд було записано координати, що дозволить перевірити їх зайнятість під час гніздового періоду.

Серед видів, що занесені до Червоної книги України, виявлено: орлан-білохвіст, тетерук (Lyrurus tetrix), орябок (Tetrastes bonasia), сичик-горобець, дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos) та сорокопуд сірий (Lanius excubitor).

Дослідження в зоні відчуження були виконані завдяки спонсорської підтримки Бейкер Тіллі України, за що висловлюємо їм нашу вдячність.

Логотип

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів), Сергій Гащак та Євген Гуляйченко (Державна науково-дослідна організація «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології»), Геннадій Гера.

Позначено: ,


Ви маєте увійти, щоб коментувати.