Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Зимові обліки орлана-білохвоста на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (другий етап, січень 2020 р.)

Зимові обліки орлана-білохвоста на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (другий етап, січень 2020 р.)

У січні ми продовжили зимовий моніторинг чисельності орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС, який почали ще взимку 2008-2009 рр. та здійснюємо майже щороку. Взимку 2019/2020 рр. перший етап обліків було проведено 16-19 грудня 2019.

Другий етап зимових обліків було проведено з 8 по 10 січня 2020 року. Як і раніше, ми обстежували лівий берег Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях. Як і в грудні, цього разу погода також була весняною, температура сягала до + 8°С, сніговий покрив був лише один день і до 1 см. 10 січня майже цілей день падав дощ, що заважало проводити обліки птахів. Крига була лише на озерах та затоках річок. Ймовірно, тому не було відзначено концентрацій птахів, оскільки орлани були рівномірно розподілені по всій території досліджень.

Найбільшу чисельність птахів спостерігали в долині Прип’яті – 10 особин. Не було виявлено місць вдалого полювання вовків, де зазвичай біля останків вбитих тварин збираються великі пернаті хижаки. Всього враховано 10 орланів. Також зустріли 1 звичайного канюка (Buteo buteo) та яструба малого (Accipiter nisus). Попри невелику кількість виявлених орланів, дані обліки є важливими для моніторингу зимуючої популяції цих птахів за різних погодних умов.

Серед інших червонокнижних видів зустрінуті: тетерук (Lyrurus tetrix), орябок (Bonasa bonasia) та сорокопуд сірий (Lanius excubitor).

Ми щиро вдячні компанії «Бейкер Тіллі Україна» («Baker Tilly Ukraine»), яка фінансово підтримала проведення наших польових досліджень у зоні відчуження.

Логотип

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів), Станіслав Гуменюк, Сергій Обрізан, Катерина Порепанова (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник).

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Гуменюк С., Обрізан С., Порепанова К. Зимові обліки орлана-білохвоста на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (другий етап, січень 2020 р.). – Український центр досліджень хижих птахів. 28.01.2020. https://raptors.org.ua/1892. Дата звернення: .

Позначено: ,


Ви маєте увійти, щоб коментувати.