Зимові обліки орлана-білохвоста на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (перший етап, грудень 2019 р.)

Ми продовжуємо зимовий моніторинг чисельності орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС, який почали ще взимку 2008-2009 рр. та здійснюємо щороку. Перший етап зимових обліків 2019/2020 рр. було проведено з 16 по 19 грудня 2019 року. Як і раніше, ми обстежували лівий берег Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях, проїхали 16 км дамбами в долині р. Уж.

Варто відзначити, що зима 2019/2020 рр. дуже запізнилася – на момент проведення обліків був відсутній сніговий покрив та лід на водоймах, а вдень температура піднімалася до +15°С. Ймовірно, тому не було відзначено концентрацій птахів, оскільки орлани були рівномірно розподілені по всій території досліджень. Найбільшу чисельність птахів було відзначено в долині Прип’яті – 6 особин. Не було виявлено місць вдалого полювання вовків, де зазвичай біля останків вбитих тварин збираються великі пернаті хижаки. Всього враховано 16 орланів. Також зустріли 2 звичайних канюка (Buteo buteo) (кочівля), по одному яструбу великому (Accipiter gentilis) і малому (A. nisus).

Серед інших червонокнижних видів зустрінуті: тетерук (Lyrurus tetrix), орябок (Bonasa bonasia), сичик-горобець (Glaucidium passerinum), сорокопуд сірий (Lanius excubitor). Вперше для території заповідника зафіксовано зустріч із синьгою (Melanitta nigra), яка трималася на ставку-охолоджувачі атомної станції.

Ми щиро вдячні компанії «Бейкер Тіллі Україна» («Baker Tilly Ukraine»), яка фінансово підтримала проведення наших польових досліджень у зоні відчуження.

Логотип

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів), Станіслав Гуменюк, Сергій Жила, Сергій Обрізан, Олександр Борсук (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник).

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Гуменюк С., Жила С., Обрізан С., Борсук О. Зимові обліки орлана-білохвоста на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (перший етап, грудень 2019 р.). – Український центр досліджень хижих птахів. 07.01.2020. https://raptors.org.ua/1867. Дата звернення: .

Позначено: ,


Ви маєте увійти, щоб коментувати.