Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Історія мандрів гібридного пташеня шулік рудого та чорного із Львівської області за даними GSM-передавача

Історія мандрів гібридного пташеня шулік рудого та чорного із Львівської області за даними GSM-передавача

Шуліка рудий (Milvus milvus Linnaeus, 1758) є рідкісним гніздовим птахом на території України. Гібридна пара шулік рудого та чорного (Milvus migrans Boddaert, 1783) гніздиться в Львівській області ще з 2017 року.

Фото шуліки з птахофабрики – 17.06.2021 Львівська область, Львівський район.
Автор – Микола Скирпан

У 2018 – 2021 рр. спільно із науковцями з Університету ветеринарних наук Брно (Чехія) ми здійснили супутникове мічення пташенят передавачами Ecotone та Ornitela.
Пташеня помітили передавачем фірми Ecotone 28 червня 2019 року.
Гніздову територію птах покинув у 3 декаді серпня 2019 року і розпочав міграцію, минувши Карпати зі східної сторони. Вже до кінця місяця досягнув Туреччини. Наприкінці вересня 2019 року долетів до Лівії, де і зимував.
Весняну міграцію розпочав наприкінці квітня 2020 року, досягнувши України в першій декаді червня. Переліт відбувався тим самим шляхом, що і під час весняної міграції. Протягом червня – першої декади жовтня птах перебував в Україні і протягом цього часу «мандрував» країною, час від часу затримувався біля сміттєзвалищ та птахофабрик, а також на риборозплідних ставах. У цей період шуліка відвідав наступні області України: Чернівецька, Івано-Франківська, Тернопільська, Львівська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Вінницька, Черкаська та Кіровоградська.
В кінці першої декади жовтня 2020 року він розпочав осінню міграцію, полетівши тим самим шляхом, що і в попередніх випадках і вже в кінці жовтня досягнув Єгипту, де зимував в період 2020 – 2021 рр.
У третій декаді березня 2021 розпочав весняну міграцію. Наприкінці квітня знаходився в Україні і станом на сьогодні перебуває в ній. Протягом частини травня – червня тримався на птахофабриці на Львівщині та час від часу робив перельоти, інколи на великі дистанції (Волинська та Івано-Франківська області) і знову повертався на птахофабрику. На початку липня і до тепер знову розпочав “мандри” і пролетів через Волинську, Рівненську, Житомирську, Вінницьку та Хмельницьку та Тернопільську області. Зараз знаходиться у Тернопільській області, Тернопільському районі.
За увесь період шуліка пролетів через наступні країни: Україна, Польща, Молдова, Румунія, Болгарія, Греція, Туреччина, Сирія, Ліван, Ізраїль, Єгипет, Лівія, Ніґер та Чад.

М.Скирпан, М.Франчук, I.Literák, J.Škrábal

Література

Скирпан М., Горбань І., Данилевич Р., Тимків І. Випадок гніздування гібридної пари шуліки рудого та шуліки чорного у Львівській області. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.09.2017. https://raptors.org.ua/1112. Дата звернення: 26.09.2021.

Ivan Literák, Mykola Skyrpan & Natalya G. Andreyenkova. A mixed pair of black and red kites in Ukraine, including DNA analysis of hybrid offspring // Biologia. – 2020. – Vol. 75. – P. 115–120. DOI 10.2478/s11756-019-00268-1

Микола Скирпан (Західноукраїнське орнітологічне товариство), Михайло Франчук (Рівненський природний заповідник, Західноукраїнське орнітологічне товариство), Ivan Literák, Jan Škrábal (Університет ветеринарних наук Брно, Чехія – University of Veterinary Sciences Brno)

Рекомендоване посилання:Скирпан М., Франчук М., Literák I., Škrábal J. Історія мандрів гібридного пташеня шулік рудого та чорного із Львівської області за даними GSM-передавача. – Український центр досліджень хижих птахів. 26.09.2021. https://raptors.org.ua/5690. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.