Історія мандрів гібридного пташеня шулік рудого та чорного із Львівської області за даними GSM-передавача

Шуліка рудий (Milvus milvus Linnaeus, 1758) є рідкісним гніздовим птахом на території України. Гібридна пара шулік рудого та чорного (Milvus migrans Boddaert, 1783) гніздиться в Львівській області ще з 2017 року.

Фото шуліки з птахофабрики – 17.06.2021 Львівська область, Львівський район.
Автор – Микола Скирпан

У 2018 – 2021 рр. спільно із науковцями з Університету ветеринарних наук Брно (Чехія) ми здійснили супутникове мічення пташенят передавачами Ecotone та Ornitela.
Пташеня помітили передавачем фірми Ecotone 28 червня 2019 року.
Гніздову територію птах покинув у 3 декаді серпня 2019 року і розпочав міграцію, минувши Карпати зі східної сторони. Вже до кінця місяця досягнув Туреччини. Наприкінці вересня 2019 року долетів до Лівії, де і зимував.
Весняну міграцію розпочав наприкінці квітня 2020 року, досягнувши України в першій декаді червня. Переліт відбувався тим самим шляхом, що і під час весняної міграції. Протягом червня – першої декади жовтня птах перебував в Україні і протягом цього часу «мандрував» країною, час від часу затримувався біля сміттєзвалищ та птахофабрик, а також на риборозплідних ставах. У цей період шуліка відвідав наступні області України: Чернівецька, Івано-Франківська, Тернопільська, Львівська, Хмельницька, Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Вінницька, Черкаська та Кіровоградська.
В кінці першої декади жовтня 2020 року він розпочав осінню міграцію, полетівши тим самим шляхом, що і в попередніх випадках і вже в кінці жовтня досягнув Єгипту, де зимував в період 2020 – 2021 рр.
У третій декаді березня 2021 розпочав весняну міграцію. Наприкінці квітня знаходився в Україні і станом на сьогодні перебуває в ній. Протягом частини травня – червня тримався на птахофабриці на Львівщині та час від часу робив перельоти, інколи на великі дистанції (Волинська та Івано-Франківська області) і знову повертався на птахофабрику. На початку липня і до тепер знову розпочав “мандри” і пролетів через Волинську, Рівненську, Житомирську, Вінницьку та Хмельницьку та Тернопільську області. Зараз знаходиться у Тернопільській області, Тернопільському районі.
За увесь період шуліка пролетів через наступні країни: Україна, Польща, Молдова, Румунія, Болгарія, Греція, Туреччина, Сирія, Ліван, Ізраїль, Єгипет, Лівія, Ніґер та Чад.

М.Скирпан, М.Франчук, I.Literák, J.Škrábal

Література

Скирпан М., Горбань І., Данилевич Р., Тимків І. Випадок гніздування гібридної пари шуліки рудого та шуліки чорного у Львівській області. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.09.2017. https://raptors.org.ua/1112. Дата звернення: 26.09.2021.

Ivan Literák, Mykola Skyrpan & Natalya G. Andreyenkova. A mixed pair of black and red kites in Ukraine, including DNA analysis of hybrid offspring // Biologia. – 2020. – Vol. 75. – P. 115–120. DOI 10.2478/s11756-019-00268-1

Микола Скирпан (Західноукраїнське орнітологічне товариство), Михайло Франчук (Рівненський природний заповідник, Західноукраїнське орнітологічне товариство), Ivan Literák, Jan Škrábal (Університет ветеринарних наук Брно, Чехія – University of Veterinary Sciences Brno)

Рекомендоване посилання:Скирпан М., Франчук М., Literák I., Škrábal J. Історія мандрів гібридного пташеня шулік рудого та чорного із Львівської області за даними GSM-передавача. – Український центр досліджень хижих птахів. 26.09.2021. https://raptors.org.ua/5690. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.