Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Обліки орлана-білохвоста в Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2020 року

Обліки орлана-білохвоста в Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2020 року

Як і минулі роки, ми продовжуємо зимовий моніторинг чисельності орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) на території Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника, який почали ще взимку 2008-2009 рр. та здійснюємо щороку (див. за 2018 , 2019, 2020).

Перший етап зимових обліків 2020/2021 рр. було проведено з 14 по 17 грудня 2020 року. Знаючи, де орлани частіше зустрічаються, ми обстежували лівий та правий береги Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях, обстежено кілька ділянок долини р. Уж.

Під час обліків у грудні 2020 погодні умови були схожі на осінні. Плюсова температура, інколи тумані дні, що не давало змоги спостерігати птахів на великій відстані. В цей час снігового покриву не було. Облікам передувало похолодання, від якого всі водойми були покриті кригою, включно із р. Прип’ять. Лише на декількох ділянках річки була відкрита вода. Концентрацій орланів відзначено не було, птахи рівномірно розподілялись по всій території досліджень. Найбільшу чисельність спостерігали в долині Прип’яті – 14 особин. Було виявлено місце вдалого полювання вовків біля колишнього с. Чапаївка, де біля вбитої тварини трималося 7 орланів.
Всього протягом 14-17 грудня нами нараховано 37 орланів. Після проведення обліків, 22.12, ми виявили концентрацію орланів на ставку-охолоджувачі, де 13 птахів трималися біля останків вбитого вовками невеликого кабана.

Інші хижі птахи були нечисленними під час обліків – було зустрінуто 4 звичайних канюка (Buteo buteo) та по одному яструбу великому (Accipiter gentilis) і малому (Accipiter nisus).

Ми щиро вдячні компанії «Бейкер Тіллі Україна» («Baker Tilly Ukraine»), яка фінансово підтримала проведення наших польових досліджень у зоні відчуження.

Логотип

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів, Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник), Катерина Коріпанова (Чорнобильський радіо-екологічний біосферний заповідник), Тімур Омер, Яна Омер, Валентин Тренщун

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Коріпанова К., Омер Т., Омер Я., Тренщун В. Обліки орлана-білохвоста в Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в грудні 2020 року. – Український центр досліджень хижих птахів. 29.12.2020. https://raptors.org.ua/5439. Дата звернення: .

Позначено: ,


Ви маєте увійти, щоб коментувати.