Інтерв’ю Балабан (2012) Балабан (2016-2017) Балабан (2018-2019) Бібліографія Бібліотека Біотехнія Великий підорлик (2013-2014) Великий підорлик (2015-2016) Відео Зимівлі хижих птахів Зустрічі. Конференції Контрабанда хижих птахів Кривий Ріг, 2008 Кривий Ріг, 2012 Кривий Ріг, 2019 Література Моніторинг хижих птахів Міграції хижих птахів Нові публікації Огляди Польові дослідження Проєкти Реабілітація хижих птахів Рекомендації Рецензії Розповіді Різне Супутникова телеметрія Супутникова телеметрія Фауністика Фото Хижі птахи України Хижі птахи і голубівники Хижі птахи і лісове господарство Хижі птахи і мисливці Хижі птахи і фотографи
GPS-GSM відстежування підорликів Відлов та кільцювання хижаків Зимові обліки орланів у ЧЗВ Мандри великих падальників Моніторинг змієїда Моніторинг орлана-білохвоста Обліки хижаків на міграції Осінньо-зимові обліки орланів Рудий шуліка в Україні Сичик-горобець в Україні Хижаки Рівненського заповідника Хижаки Чорнобильської зони

✦ Кібчики, що були устатковані передавачами в Румунії, знову гніздяться в Україні

Кібчики, що були устатковані передавачами в Румунії, знову гніздяться в Україні

Рік тому ми писали про мічення супутниковими передавачами двох кібчиків (Falco vespertinus) у Румунії (див. матеріал на сайті). Вони успішно перезимували в Африці та знову повернулися до України. Нагадаємо – двоє птахів було відловлено та помічено в Румунії на місцях передміграційної концентрації.

Самку, якій було дано ім’я Ringló, було відловено 22.09.2016. На момент відлову птах мав вбрання другого календарного року. Вже другий рік поспіль самка зимує в Африці, а на гніздування прилітає до України. Характерно, що під час міграції кожного разу вона використовувала інший пролітний шлях та перетинала Середземне море і Сахару (див. мапу). У 2017 та 2018 роках вона гніздилася в одному і тому самому місці – в одній з колоній граків у Кілійському районі Одеської області. Колонія кібчиків тут нараховує 5-10 пар. Наприкінці травня 2018 року під час експедиції по балабану ми (М. Гаврилюк, Ю. Милобог, M. Prommer, P. Schulz) відвідали це місце. Нам вдалося побачити самку з передавачем та зробити її фото.

Дорослу самку, якій було дано ім’я Marina, було відловлено 14.09.2015. Вона вже три зими успішно провела в Африці та втретє повернулася на місце гніздування. Характерно, що восени 2016 та восени 2017 вона мігрувала практично по одному і тому самому маршруту (див. мапу). У 2016 та 2017 роках вона гніздилася в Криму біля м. Красноперекопська. Сюрпризом для дослідників став той факт, що у 2018 році самка змінила місце гніздування і постійно тримається на одній території в Кілійському районі Одеської області. Під час нашої експедиції, про яку ішла мова вище, ми також мали можливість відвідати це місце. Колонія кібчика тут нараховує до 40 пар – птахи гніздяться у старих гніздах воронових птахів вздовж невеликої річки. Долина річки використовується для випасу с.-г. тварин. Нажаль, під час нашого короткого візиту птаха з передавачем нам виявити не вдалося.

Наостанок, приємно відзначити, що кібчики вже протягом 2-3 років успішно існують з надітими передавачами.

Максим Гаврилюк, Юрій Милобог (Український центр досліджень хижих птахів), Matthias Prommer (Herman Ottó Institute, Hungary)

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М., Милобог Ю., Prommer M. Кібчики, що були устатковані передавачами в Румунії, знову гніздяться в Україні. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.06.2018. https://raptors.org.ua/1238. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.