Український центр досліджень хижих птахів

Інформаційно-публікаційний сайт

Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в січні 2022 року

Ми продовжуємо зимовий моніторинг чисельності орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, який розпочали ще взимку 2008-2009 рр. та здійснюємо щороку. Дивіться на нашому сайті результати аналогічних обліків за 2021 рік.

Перший етап обліків 2021/2022 рр. було проведено 28-29 грудня 2021 року. Результати було опубліковано на сайті. Другий етап зимових обліків було проведено нами 25-26 січня 2022 року. Сніговий покрив у цей період місцями сягав до 20 см. Всі водойми були вкриті кригою. В перший день обліків температура повітря вдень сягала до -8°С, на другий день -1°С. Знаючи місця, де орлани частіше тримаються в зимовий період, ми обстежували перш за все лівий та правий береги Прип’яті, а також прикордонну територію з Білоруссю в районі р. Несвіч. На правому березі Прип’яті обліки проводили на відкритих і заболочених територіях, обстежена ділянка долини р. Уж.

Концентрацій орланів нами виявлено не було, майже всі зустрічі із птахами відбулися в долині Прип’яті – 9 особин та р. Несвіч – 2 птахи. Всього протягом 25-26 січня нами нараховано 18 орланів. З них 15 дорослих птахів, 2 – молоді, вік ще однієї особини не було визначено. З урахуванням отриманих результатів, прогнозована чисельність зимуючих орланів-білохвостів становить близько 25 особин. Як і в грудні, деякі орлани тримали на гніздових ділянках. Це свідчить про те, що більшість зимуючих орланів-білохвостів на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника належать до місцевого угруповання. Виявлена чисельність була дещо вищою, ніж у грудні.

Інші хижі птахи були нечисленними під час обліків – було відмічено 1 канюка звичайного (Buteo buteo). З інших червонокнижних видів траплялися тетеруки (Lyrurus tetrix), орябок (Tetrastes bonasia) та сорокопуд сірий (Lanius excubitor).

Сергій Домашевський (Український центр досліджень хижих птахів, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник), Сергій Жила (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник)

Рекомендоване посилання:Домашевський С., Жила С. Результати обліків орланів-білохвостів у Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику в січні 2022 року. – Український центр досліджень хижих птахів. 13.02.2022. https://raptors.org.ua/6056. Дата звернення: .

Позначено:


Ви маєте увійти, щоб коментувати.