Кібчики, що були устатковані передавачами в Румунії, знову гніздяться в Україні

Рік тому ми писали про мічення супутниковими передавачами двох кібчиків (Falco vespertinus) у Румунії (див. матеріал на сайті). Вони успішно перезимували в Африці та знову повернулися до України. Нагадаємо – двоє птахів було відловлено та помічено в Румунії на місцях передміграційної концентрації.

Самку, якій було дано ім’я Ringló, було відловено 22.09.2016. На момент відлову птах мав вбрання другого календарного року. Вже другий рік поспіль самка зимує в Африці, а на гніздування прилітає до України. Характерно, що під час міграції кожного разу вона використовувала інший пролітний шлях та перетинала Середземне море і Сахару (див. мапу). У 2017 та 2018 роках вона гніздилася в одному і тому самому місці – в одній з колоній граків у Кілійському районі Одеської області. Колонія кібчиків тут нараховує 5-10 пар. Наприкінці травня 2018 року під час експедиції по балабану ми (М. Гаврилюк, Ю. Милобог, M. Prommer, P. Schulz) відвідали це місце. Нам вдалося побачити самку з передавачем та зробити її фото.

Дорослу самку, якій було дано ім’я Marina, було відловлено 14.09.2015. Вона вже три зими успішно провела в Африці та втретє повернулася на місце гніздування. Характерно, що восени 2016 та восени 2017 вона мігрувала практично по одному і тому самому маршруту (див. мапу). У 2016 та 2017 роках вона гніздилася в Криму біля м. Красноперекопська. Сюрпризом для дослідників став той факт, що у 2018 році самка змінила місце гніздування і постійно тримається на одній території в Кілійському районі Одеської області. Під час нашої експедиції, про яку ішла мова вище, ми також мали можливість відвідати це місце. Колонія кібчика тут нараховує до 40 пар – птахи гніздяться у старих гніздах воронових птахів вздовж невеликої річки. Долина річки використовується для випасу с.-г. тварин. Нажаль, під час нашого короткого візиту птаха з передавачем нам виявити не вдалося.

Наостанок, приємно відзначити, що кібчики вже протягом 2-3 років успішно існують з надітими передавачами.

Максим Гаврилюк, Юрій Милобог (Український центр досліджень хижих птахів), Matthias Prommer (Herman Ottó Institute, Hungary)

Рекомендоване посилання:Гаврилюк М., Милобог Ю., Prommer M. Кібчики, що були устатковані передавачами в Румунії, знову гніздяться в Україні. – Український центр досліджень хижих птахів. 25.06.2018. https://raptors.org.ua/1238. Дата звернення: .

Ви маєте увійти, щоб коментувати.